Odkazy

Dýmky, tabáky, tabáky do dýmky, doutníky, dýmkové tabáky

Fórum

Výroba dýmek

Výroba dýmek

O mně

Petr Kučera (*1958)

Po padesátce, kdy mě můj handicap už nedovolil chodit do práce, upřel jsem svoji pozornost už po několikáté na mé milované dýmky. Ale pojďme na začátek. V sedmnácti letech jsem si o letních prázdninách pořídil svoji první dýmku a o mém osudu bylo rozhodnuto.Dýmky jsem už neopustil, provází mi celým dosavadním životem. A proč?

Odpověď je nasnadě: dýmka je žena, kráska, přítelkyně, kamarádka, pomocnice a láska. Budete-li ji používat tak, jak se má, věnujete-li jí denně trochu času, bude Vám věrně sloužit a poskytne Vám mnoho šťastných chvil v životě. Dýmka je totiž neskonalá vášeň, je to milenka, souvěrec a souputník v jednom. Dýmka je svědectví o lidském umu, o řemeslném fortelu, je to předmět, který častým používáním získává na kráse a jako jedna z mála věcí s Vámi projde opravdu celý život. Jestliže máte rádi silné prožitky, sedíte v křesle u sklenky vína s pohledem upřeným do knihy nebo na obraz či sochu před Vámi, pak držet dýmku v ruce je pro Vás téměř nezbytností. V modravém dýmu se snáze ponoříte do tajů Vaší mysli a především si v dnešním uspěchaném světě odpočinete.

Nyní snad již natrvalo usazen v Brdech, splnil jsem si celoživotní sen, postavil si dílnu a začal dýmky tvořit. Do tajů výroby mě zasvětili čeští pipemakeři Jan Klouček a Tomáš "Basa" Mahovský, za jejich trpělivost a možnost se od nich něčemu přiučit jsem jim velmi vděčný. Především proto mohu konečně sám hledat velké výtvarné možnosti, které tento malý předmět nabízí. Vydejte se tedy na cestu hledání se mnou a vyberte si tvar, který Vás nejvíce oslovuje. Každý kus je ručně vyrobený, neopakovatelný originál, jehož majitelem budete pouze Vy. To je možná silný důvod k tomu, mít takovou dýmku ve sbírce. Budu tomu velmi rád.